půjčím peníze rychle

Okamžité půjčky na směnku

V dnešní době mají lidé mnoho možností, jak si půjčit peníze. Nejen bankovní domy totiž umožňují vzít si úvěr. Existuje také mnoho poskytovatelů půjček v nebankovním sektoru, ať už jde o úvěrové společnosti anebo soukromé investory.

Typy půjček

V případě, že si rozhodnete půjčku si vzít, byste měli být dobře informovaní o tom, k čemu slouží jednotlivé typy úvěrů a jaká půjčka je pro vaši situaci nejvhodnější.

Pokud totiž například potřebujete půjčit krátkodobě několik tisíc korun, je nesmysl si sjednávat úvěr v bance, který budete splácet několik měsíců, když si můžete vzít SMS půjčky, které jsou určeny právě pro takové situace.

Bonita klienta

Ne každý si může ale vybírat ze všech typů úvěrů. Mnoho lidí nemá dostatečnou bonitu, a tak jim nepůjčí část poskytovatelů. Nejčastěji to bývají právě banky, které nepůjčí lidem, kteří mají kvalitní a dostatečnou bonitu.

Bonita klienta se určuje podle několika faktorů.

Jde například o to, zda je klient zapsaný v některém z registrů dlužníků, zda může doložit příjmy anebo má ručitele. Snížená bonita znamená menší pravděpodobnost získání úvěru.

Půjčky bez registru dlužníků

Problémy mají často lidé, kteří mají zápis v registrech dlužníků. Takovým klientům totiž v žádné bance, která registry prověřuje, nepůjčí. Proto si takový lidé často berou půjčky na směnku, které nabízí investoři z nebankovního sektoru.

Výhodou okamžitých půjček je sice to, že jsou takřka okamžité, peníze můžete získat velmi rychle po domluvě. Hrozí zde však větší rizika v případě nesplácení, u směnky totiž nelze nijak upravit splátkový kalendář, vše je pevně dané.

Tip: Okamžité půjčky na směnku

V poslední době ale došlo k menším úpravám v zákoně, což má za následek menší využívání těchto směnek a větší bezpečnost pro dlužníky.