půjčím peníze rychle

Populární směnka, aneb když to v bance nejde

Život je nevyzpytatelný a nikdo z nás nemůže stoprocentně vědět, co se mu přihodí v příštích dnech. Ztráta zaměstnání, neúspěch v podnikání, ale také vidina výhodného nákupu, to vše mohou být důvody, které nás donutí přemýšlet o úvěru, který by pokryl náklady na realizaci našich snů či úhradu dluhů.

Prvním místem, které byste měli jakožto žadatelé o půjčku navštívit, je banka. Bankovní společnosti platí za stabilní instituce, které nabízí výhodné úvěrové produkty s nízkými úroky a dlouhou dobou splatnosti.

Máte-li dostatečně vysoké příjmy a nejste vedeni v registru neplatičů, pravděpodobně vám banka úvěr schválí. V opačném případě nezbývá, než se porozhlédnout po vhodném finančním produktu z nebankovního sektoru.

I tam najdeme celou řadu zajímavých půjček, které nám mohou v zoufalé situaci pomoci. Jednou z nejpopulárnějších forem nebankovních úvěrů je takzvaná půjčka na směnku. Pakliže jste se se směnkou ještě nesetkali, jistě vás bude zajímat, jaké výhody a nevýhody tato transakce obnáší.

Cenný papír jménem směnka

Směnka není nic jiného, než druh cenného papíru, který slouží jako přehledný doklad o proběhlé transakci. Musí být na ní obsaženo vše, co vymezují platné zákony České republiky, jinak bude považována za neplatnou.

Najdete na ni jména zúčastněných stran, celkovou výši splátek, dobu splatnosti atd. Vzhledem ke své povaze je směnka volně obchodovatelná a věřitel ji může kdykoliv prodat dalšímu subjektu. Pro dlužníka se podmínky, za kterých byla půjčka sjednána, nemění.

Pozor na reputaci věřitele

Potřebujete-li rychlou finanční injekci, je směnka ideálním řešením. Je transparentní a vždy z ní lze přesně vyčíst, za jakých podmínek byla tato půjčka bez dokládání příjmu sjednána.

Stejně jako u jiných nebankovních úvěrů si však zjistěte, zda je věřitel, který půjčku na směnku nabízí, solidní.

Dejte na reference zákazníků, kteří již půjčku využili a předejdete tak zbytečným nejasnostem a kličkám, které mohou v případě nedůvěryhodných nebankovních společností nastat.

Informace čerpejte z internetových fór, případně tématických webů, kterých je na internetu spousta. U nebankovních věřitelů s několikaletou působností na trhu však na žádný problém nenarazíte. Vždy však počítejte s vyššími úroky, než na které narazíte u klasických bankovních úvěrů.