půjčím peníze rychle

Půjčka na směnku na ruku

Mezi jeden ze způsobů, jak se sjednávají půjčky, patří sepsání dohody o půjčení peněz na směnku. Tato možnost není příliš využívaná v případě, že hledáte klasickou půjčku. Pro takový případ jsou vhodnější úvěry z banky anebo půjčení peněz od nějaké nebankovní společnosti, která patří mezi ověřené a solidní poskytovatele.

Ne každý si však může peníze od bank nebo nebankovních společností půjčit. V bankách totiž nahlíží do registrů dlužníků, vyžadují dokládání potvrzení o příjmu a navíc také někdy vyžadují ručitele.

U nebankovních společností většina z požadavků odpadá a do registrů dlužníků nenahlíží. Nevýhodou nebankovních půjček je ovšem to, že si zde můžete půjčit pouze malé sumy, v případě větších úvěrů jsou podmínky podobné jako v bance.

Úvěr na směnku

Půjčky na směnku na ruku jsou ale specifickým produktem z jiné oblasti financí. Nabízejí je soukromí investoři a osoby, kteří dávají inzeráty různě na internetové stránky, diskuze, či fóra, kde nabízí půjčení peněz často v hodnotě stovek tisíc.

Často vypadají takové půjčky mnohem výhodněji, než nebankovní či bankovní úvěry. Musíte si však dávat pozor na to, abyste se nenechali napálit podvodníky.

V nebankovním sektoru totiž existuje mnoho osob, které sice půjčky nabízejí, ale snaží se získat peníze z poplatku předem nebo formou provize za dohodnutí úvěru.